موتور گیربکس
  • ثبت نام

موتور و گیربکس

سیستم کششی

 

در این سیستم، انتقال نیروی محرکه از موتور گیربکس به کابین توسط کشش سیم بکسل انجام می گیرد و جهت کاهش قدرت مورد نیاز موتور ، وزن کابین و مسافر توسط وزنه تعادل خنثی می گردد. این سیستم که بیشترین کاربرد در طراحی آسانسور در دنیا را دارد در سرعتهای مختلف از 5/0 متر بر ثانیه تا سرعتهای بالا تر (عمدتا یک متر بر ثانیه) ساخته می شود.

از نظر کنترل سرعت می توان این سیستم را به انواع تک سرعته (AC1) و دو سرعته(AC2) و کنترل سرعت هوشمند (VVVF) تقسیم نمود.

سیستم کششی به صورت موتور گیربکس دار (GEAR BOX)


در این سیستم ، سیم بکسل حرکت چرخشی چرخ موتور را از طریق چرخ های هرزگرد به حرکت عمودی کابین تبدیل می کند . موتورگیربکس و تجهیزات مربوطه باید در اتاق ویژه ای با دیوارهای محکم و دارای سقف و درب به نام موتورخانه قرارگیرد .محل قرار گرفتن موتور با توجه به شرایط ساختمان و نوع آسانسور می توان در موقعیت های مختلف تعبیه گردد.


  1. بالا-کنار چاهک
  2. بالا- روی دال
  3. پایین-کنار چاهک

الکتروموتور بکار رفته سه فاز القایی آسنکرون با تعداد 4 قطب برابر دور اسمی 1410 در دقیقه با ولتاژ تغذیه 380 ولت و فرکانس 50 هرتز ، کلاسF ،IP21 با توانایی کشش ترافیکی 240 استارت در ساعت مناسب با عملکرد سیستم کنترل الکتروموتور VVVF ( ولتاژ متغیر ، فرکانس متغیر ) می باشد . ویژگی های کیفی و فنی این نوع موتور ها به گونه ای عمل می کند که موجبات گرم شدن موتور با اعمال افزایش آمپر مصرفی آن فراهم نخواهد شد . در این نوع تکنولوژی با اعمال مناسب فرکانس و ولتاژ زمینه ایجاد قدرت و دور الکتروموتور بگونه ای فراهم می شود که مصرف جریان برق را در زمان راه اندازی نسبت به موتورهای دو سرعته به حداقل می رساند و لاجرم نیازی به پروانه خنک کننده موتور نمیباشد .

گیربکس ها ی کششی برای استفاده در انواع آسانسور مسافری و صنعتی طراحی شده که از نوع WORM GEAR با کاربرد بهترین کیفیتها ی تکنولوژی و ماشین آلات دقیق ساخت و موارد اولیه جهت میل حلزونی دنده برنجی و شافت مربوطه است . این نوع گیربکس ها عملکرد بسیار رضایت بخش برای آسانسورها با سرعت 5.0 تا 6.1 متربرثانیه را دارد . از خصوصیات مثبت این نوع کاهنده حرکت نرم . بدون صدا و لرزش و بازده مفید می باشد . یکی از عوامل مهم بی صدا بودن آنها ( تا سرعت 6.1 m/s ) سرعت محیطی پایین دنده ها و چرخ دنده که با دقت بسیار ساخته شده است . گیربکس ها مجهز به Double Magnetبوده که هر سمت از سیستم ترمز به تنهایی قابلیت اعمال قدرت کافی بیش از 2 برابر نیاز واقعی برای عمل ترمز را دارا می باشد .

محدودیت سیستم :

ظرفیت

kg

سرعت مطلوب

m/s

ارتفاع

m

نا محدود

6.1 - 5.0

نامحدود

 

تماس با ما

کرمان-خیابان پروین اعتصامی-پروین اعتصامی 12(غربائی)-نبش شرقی 3-مجتمع رادمهر-طبقه اول

ایمیل: info@radmehrasansor.ir

تلفن: 0343-2223739

فکس: 0343-2223739

موبایل: 0913-3403328

www.radmehrasansor.ir

آمار سایت

84907
امروزامروز1
دیروزدیروز54
این هفتهاین هفته55
این ماهاین ماه1172
کل بازدیدهاکل بازدیدها84907

درباره ما

شرکت فنی و مهندسی رادمهر آسانسور

دارای مجوز رسمی از وزارت صنعت، معدن، تجارت و اتحادیه صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان

متخصص در زمینه انواع آسانسور های کششی، خودرو بر و پیشرو در ارائه خدمات تعمیر و سرویس و نگهداری و حتی بروز آوری سیستم ناوبری آسانسور های قدیمی شما با نیروی متخصص و مجرب و کارآزموده در این زمینه آماده خدمات رسانی به شما ...